Mängufilm PANGARÖÖV 2009

Filmivabrik
http://www.pangaroov.com

Alatine kius ja peks, masendav keskkond ja armastuse ning läheduse puudumine valmistavad HANNESes (15) ette sobiva pinnase mõne autoriteedi mõjuks. Selleks autoriteediks osutub äsja vanglast vabanenud MADIS (49) – Liisi vanem vend ning Hannese onu, eluaegne pätt ja endine poksija, kes otsustab poisile veidi “eluõpetust” anda ja ainsa inimesena nohikule tähelepanu osutab. Lisaks leiab edev Madis Hanneses tänuliku kuulaja ja imetleja, kellele ta oma „vägitegudest” lugusid pajatab, võimendades oma kuritegelikku minevikku tugevasti üle. Iroonilisel kombel on Madis samuti luuser, kes oma eluga vabaduses – nii paljukest kui tal seda olnud on – midagi mõislikku peale pole osanud hakata.

Koos võetakse ette teekond Lõuna-Eestisse, Madise talupidajast kirjapruudi juurde, kellega on endisel vangil plaanis koos elama hakata,et naise kulul muretult vanaduspõlve veeta. Onu juttude mõjul hakkab Hanneses arenema soov midagi suurt korda saata. Aastaid alla surutud ja tagasi hoitud raev ja soov tõusta kangelase staatusse leiavad konkreetse väljundi – ta hakkab uskuma, et lahendus peitub suursuguses pangaröövis. Madise jutu järgi suudavad sellega hakkama saada ainult kõige „tegijamad” ja julgemad. Esialgu näib, et juhtohjad on sellel teineteist vastastikku mõjutaval paaril vanema, tugevama, targema, elukogenuma ja julgema Madise käes. Pikapeale rollid vahetuvad ja endisest vangist saab tahtmatult 15-aastase poisi mängukann, kes ta suhted kirjapruudiga ära oskab rikkuda ja mehe taas lindprii staatusesse tõukab, lootes, et onu tuleb temaga koos panka röövima...

Kui see lõpuks Madisele selgub, on juba liiga hilja – ta on sillad enda järelt põletanud ja taas seadusega pahuksis. Madisel ei jäägi muud üle, kui Hannesega koos panka minna, aimates küll, et sellest midagi head ei tule.

Festivals:

Montreal World Film Festival / Canada
08.2009
Focus On World Cinema section
Helsinki International Film Festival "Rakkautta ja Anarkia"
09.2009
Estonian focus “Tere Eesti!”
Mumbai International Film Festival / India
11.2009
World Cinema section
Kairo International Film Festival / Egypt
11.2009
Festival of Festivals section
CInequest / San Jose, USA
02.2010
Tiburon International Film Festival / CA, USA
03.2010
Eesti filmipäevad Budapest / Hungary
03.2010
Cape Winelands Film Festival / LAV
03.2010
Estonian section
East End Film Festival / London, UK
04.2010
New Europe Film Festival / Edinburgh, GB
04.2010
Zlin International Film Festival / Czech Republic
05.2010
Debut competition
Festroia International Film Festival / Portugal
06.2010
Debut competition
Filmifestival Schlingel / Chemnitz, Germany
09.2010
Panorama
Vladivostoki International Film Festival "Pacific Meridian" / Russia
09.2010
Denver International Film Festival / USA
11.2010 Beijing International Film Festival / China
04.2011
Official selection